Cumartesi

0°C | -3°C
Pazar

-1°C | -4°C
Pazartesi

2°C | -2°C
İletişim Merkezi

VİZE FESTİVALİ 2 YIL ARADAN SONRA YENİDEN YAPILACAK

VİZE FESTİVALİ 2 YIL ARADAN SONRA YENİDEN YAPILACAK Basında Belediyemiz

Vizelilerin festival isteği, Belediye Başkanı Sedat Balkı tarafından gündeme alınmasının ardından Belediye Meclisinde görüşüldü.
Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısında gündeme gelen Vize 10. Tarih ve Kültür Festivali’nin bu yıl yapılması konusu kabul edildi. 
Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Belediye Başkanı Sedat Balkı; “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemiz için hayati önem taşıyan çeşitli alt yapı ve üstyapı yatırımlarının tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Belediyemiz bütçesine de ciddi anlamda yük getiren bu yatırımlar nedeniyle, 2 yıldır öz kaynaklarımızı dikkatli kullanmak amacıyla Tarih ve Kültür Festivalimize ara verilmişti. Ancak bu yıl vatandaşlarımızdan gelen yoğun istek nedeniyle, Vize’mizin kültürel değerlerinin tanıtılmasının, sosyal aktivite ve kaynaşmanın en önemli yollarından olan Festivalimize devam etme kararı aldık” dedi.
Açıklamasında, Vize 10. Tarih ve Kültür Festivalinin 11-12-13 Ağustos 2017 Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacağını da ifade eden Başkan Balkı, Vizeli’lerin bu tarihleri dikkate alarak düğün, nişan ve sünnet gibi organizasyonlarını yapmalarını istedi.
 

Rota Dizayn