KURTULUŞUMUZUN 99. YILINI COŞKU İÇİNDE KUTLADIK

01 Kasım 2021 17:11 Vize Belediyesi 945

İlçemizin Kurtuluşu’nun 99. Yılı kutlamaları kapsamında saat 09.30’da tören alanında yer alan Atatürk büstüne çelenk sunularak Edirne Belediyesi Bando Takımı eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene İlçe Kaymakamımız Sayın Elif Canan TUNCER, Kırklareli Milletvekillerimiz Sayın Türabi KAYAN, Sayın Vecdi GÜNDOĞDU ve Sayın Selahattin MİNSOLMAZ, Belediye Başkanımız Sayın Ercan ÖZALP, Garnizon Komutanı Piyade Albay. Servet AYA, Cumhuriyet Savcısı Tuğçe DEMİRKOPARAN, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlarımız katılım sağladı. Çelenk sunumunun ardından saat 10.30’da bayram kutlama programı gerçekleştirildi. Kurtuluş kızının kurtarılmasına ilişkin canlandırmadan sonra bayram törenine katılanların Kurtuluş Bayramı protokol tarafından kutlandı. Belediye Başkanımız günün anlam ve önemine ilişkin konuşma gerçekleştirerek öğrenciler şiir okudu ve folklor gösterisi yapıldı. Bayrak ve flamalar ile araç geçit töreninin ardından bayram töreni sona erdi.

Belediye Başkanımız Ercan ÖZALP’in 1 Kasım İlçemizin Kurtuluşu’nun 99. Yıldönümüne İlişkin Konuşma Metni

Bugün Günlerden VİZE. Bugün İlçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 99. Yılını, büyük bir gurur ve mutlulukla kutluyoruz.Düşman işgaline uğrayan ilçemiz 2,5 yıl işgal altında kalmıştır. 99 yıl önce 1 Kasım 1922 ilçemiz gerçek sahiplerini..Türk ordusu, bir daha çıkmamak üzere; son kez ilçemizi düşman işgalinden geri almıştır.

Doğum Günün Kutlu Olsun VİZE.Bugün burada özgürce bayramımızı kutluyorsak bunu hakları ödenmeyecek şekilde bizler için mücadele eden, bize bu toprakları vatan kılan ve CUMHURİYETİ armağan eden Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarına borçluyuz.Cadde ve sokaklarımızın bayraklarımızla donatıldığı her 1 KASIM gününde Atatürk’ün çocukları, Cumhuriyet’in çocukları olarak ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş günümüzü gururla kutluyoruz ve kutlamaya sonsuza dek devam edeceğiz.Bugün Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Geldikleri gibi giderler dediği,Canını verenlerin,Boyun eğmeyenlerin,Gözünü kırpmayanların,Mucizeyi gerçekleştirdiği gündür.

DEĞERLİ HEMŞEHRİLERİM;

Bizler 99 yıl önceki ruhla Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e, ilke ve devrimlerine gönülden bağlıyız.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK; 99 yıl önce İzmir’den Akdeniz ufuklarından gönderdiğiniz selamınızı alıyoruz, sizleri unutmadığımızı haykırıyoruz.

Afyon’u,İzmir’i,Bursa’yı,Edirne’yi,İstanbul’u ve Trakya’yı, Vize’yi yeniden vatan yapan sizleri ve kahraman ordumuzu; saygı, minnet ve rahmetle anıyor ve selamlıyoruz.

Kurtuluş Savaşımız 4 yıl sürmüştür.16 mevsim , 208 hafta, 1460 gün.

Bizler;Çanakkale’de destan yazanları, Nene Hatun’u,

Kocasını toprağa verip cepheye giden Kara Fatma’yı,Erzurumda, Sivas’ta, kongreler düzenleyenleri ,Bozkırın ortasında meclisi açanları,Dumlupınar’da Kocatepe’de destan yazanları,İzmir’in dağlarında çiçekler açtıranları; Unutmadık UNUTTURMAYACAĞIZ.

Tarihimize saygı duyuyor, Geleceğimize umutla bakıyoruz. Çağdaş ve güçlü bir Cumhuriyet’in evlatları olarak Vize’ye sahip çıkmak ve el ele vererek daha da ileriye gitmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Dilerim ki Allah bize tekrar o acı günleri yaşatmasın. Sonsuza kadar Bağımsız Türkiye, Sonsuza kadar Cumhuriyet! Ne Mutlu Türküm Diyene!

  • Etiketler
Belediye Yazılımı: Rota Bilişim © Tüm Hakları Saklıdır.