Haberler

VİZE 12. TARİH VE KÜLTÜR FESTİVALİ 1.AKŞAMI COŞKU İÇİNDE BAŞLADI

Festivalimizin ilk gecesinde son olarak sahneye Balkan ezgileriyle ünlenen “Suzan KARDEŞ” gelerek festival alanını dolduran müzik severleri eğlendirdi. 

Image

 Festivalimizin açılış gecesinde gecenin sunuculuğunu ve organizatörlüğünü üstlenen Uğurkan EREZ açılış konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından ilk olarak DANS@TRAKYA Dans Grubu sahne aldı. Sonrasında Yerel Gruplar; Ünal Düzenci Ve Orkestrası, Raca Hip Hop Grubu ve Grup Berdush performanslarını sergilediler. Yerel gruplardan sonra Sunucu Çiğdem TUNÇ sahne alarak Uğurkan EREZ ile birlikte Belediye Başkanımız Ercan ÖZALP’i sahneye davet ettiler. Festivalimizin gerçekleştirilmesinde katkılarını sunan sponsorlarımız sahneye davet edilerek plaketleri takdim edildi. Ardından ünlü sanatçı Jale sahne alarak sevilen şarkılarıyla müzik severlerle buluştu. Sanatçımız Jale’nin sahnesinin sona ermesinin ardından Başkanımız Ercan Özalp tarafından plaket takdim edildi.
Festivalimizin ilk gecesinde son olarak sahneye Balkan ezgileriyle ünlenen “Suzan KARDEŞ” gelerek festival alanını dolduran müzik severleri eğlendirdi. 
Sanatçımız Suzan KARDEŞ ’in konserinin sona ermesinin ardından plaket takdim etmek için sahneye gelen Belediye Başkanı Ercan Özalp” Sevgili Vizeliler; hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Traklara Başkentlik yapmış Sakin Şehir Vizemizde 12. sini düzenlediğimiz festivalimizin güzel geçmesini diler, hepinize iyi eğlenceler dilerim. Burada yaşayanların kalbi Mustafa Kemal diye atar. Aynı zamanda festivalimizin 1. Günü olan 23 Ağustos tarihi Sakarya Meydan Muharebesinin yıldönümüdür. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü saygıyla anıyorum. Değerli Vizeliler herşey ve tüm hazırlıklar sizin için. Sizleri seviyoruz. dedi. Festivalimizin 1. Akşamı konser ve gösterilerin ardından Sunucu Çiğdem TUNÇ’un doğumgünü olması dolayısıyla sahnede pasta kesimi gerçekleştirilip doğumgünü kutlanarak birinci gece sona erdi. 
Festivalimizin 2. Akşamı 70’ler Gazino Gecemize ve Erol ALBAYRAK Defilesine tüm halkımızı ve müzik severleri davet ediyoruz.